Michael Page
Data aktualizacji: 2019-09-30
Warszawa, mazowieckie
Kontroling, Księgowość, BPO/SSC

Chief Accountant / Financial Controller

Warszawa34782_MP_PL

Zatrudniona osoba odpowiedzialna będzie za jeden z business unitów- największy w Europie zakład produkcyjny. Rola osadzona jest w Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje pod kątem finansowo-księgowym spółki europejskie koncernu.
Oferujemy
  • Ubezpieczenie medyczne
  • Multisport
  • Możliwość udziału w programach rozwojowych
Opis stanowiska
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (IFRS)
  • Obliczanie rozliczeń podatkowych (CIT, VAT)- we współpracy z TAX Managerem
  • Zarządzanie miesięcznym procesem zamykania ksiąg rachunkowych (GL)
  • Współpraca i komunikacja z instytucjami zewnętrznymi, audytorami i klientami wewnętrznymi
  • Zapewnienie kompletności i poprawności danych w systemie księgowym / finansowym podczas procesu na koniec miesiąca
  • Nadzór nad procesami księgowymi oraz prawidłowy obieg i archiwizacja dokumentów finansowych i księgowych
  • Doskonalenie procedur w dziale księgowości, wdrażanie usprawnień
  • Raportowanie wyników finansowych w odpowiednich systemach
  • Uzgodnienie bilansu - analiza i przegląd pozycji bilansu
  • Weryfikacja poprawności i kompletności danych, raportów i oświadczeń wraz z analizą odchyleń
  • Przygotowywanie miesięcznych / rocznych / kwartalnych raportów i innych dokumentów wymaganych przez zespół zarządzający
  • Wdrożenie programów kontrolnych
Profil kandydata
  • Wykształcenie wyższe z kontrolingu, finansów, rachunkowości
  • Wymagana biegła znajomość języka angielskiego
  • Dodatkowym będą uprawnienia biegłego rewidenta lub ACCA / CIMA
  • Minimum 4 lata wcześniejszego doświadczenia na podobnym stanowisku - General Ledger
  • Background w audycie będzie dodatkowym atutem
  • Mile widziane doświadczenie w obsłudze spółek produkcyjnych
  • Bardzo dobra znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz międzynarodowych standardów rachunkowości IFRS
  • Preferowani Kandydaci z doświadczeniem zawodowym w SSC / BPO
  • Praktyczna znajomość IFRS i procesów kontrolnych
  • Dobra znajomość Excel
  • Atutem będzie znajomość systemu SAP ERP
  • Dobra organizacja czasu pracy, otwartość, asertywność, skrupulatność

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista