Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2020-07-07
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, IT
angielski

Bank Millennium jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy w Departamencie Informatyki w Warszawie na stanowisku:

Cloud & IT Infrastructure Architekt w Zespole Architektów Infrastruktury IT
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Zadania:

  • Prowadzenie projektów infrastrukturalnych od etapu wizji, przygotowania architektury i wyceny, poprzez testy i wdrożenie produkcyjne oraz przekazanie do zespołów utrzymaniowych;
  • Analiza i proponowanie nowych rozwiązań technologicznych, przygotowywanie testów proof of concept lub wdrożeń pilotażowych, opiniowanie rozwiązań;
  • Zarządzanie portfelem projektów technologicznych w obszarze technologii chmurowych oraz infrastruktury IT, w tym proaktywne minimalizowanie ryzyk projektowych, raportowanie postępu, nadzór nad firmami wdrożeniowymi, koordynacja prac z zespołami wewnętrznymi;
  • Ścisła współpraca z zespołem operacyjnym na etapie planowania i implementacji projektów IT;
  • Zaawansowane wsparcie techniczne w zakresie prowadzonych przez siebie projektów;
  • Koordynacja umów outsourcingowych IT na poziomie operacyjnym; opiniowanie i akceptacja wprowadzanych zmian na systemach produkcyjnych;
  • Realizacja zaleceń audytowych dla infrastruktury IT;
  • Dbanie o wysoki poziom usług oraz stabilność infrastruktury IT.

Wymagania:

  • Minimum 10 lat doświadczenia w administracji systemami IT, w tym min. 5 lat w roli architekta lub inżyniera systemowego i koordynatora projektów infrastrukturalnych;
  • Wiedza ekspercka z co najmniej jednego z obszarów:Znajomość rozwiązań High Availability oraz Fault Tolerance klasy enterprise;
    • Identity & Access Management – Active Directory w środowisku wielodomenowym, ADFS, PKI, Azure AD, SSO, SAML, LDAP, MIM lub inne narzędzia klasy IDM;
    • Enterprise & Cloud Collaboration: MS Exchange w środowisku wielodomenowym, Skype for Business z Enterprise Voice, MS Teams, SharePoint, pakiet Office 365;
    • Endpoint Management: Windows 10, SCCM, WDS, Bitlocker, AD GPO, WSUS, EndPoint Manager, Intune, BlackBerry Work (lub inne MDM), MacOS, Android, KNOX;
    • End User Workplace Management: Win 10, AppLocker, SCCM, tworzenie MSI, Terminal Services/RDS, RemoteApp, Citrix XenApp/Desktop, VMware Horizon, Azure WVD;
    • Servers & Cloud technologies: serwery x86 rack/blades, Windows Server 2008-2019, klastry, wirtualizatory VMware/Hyper-V/XenServer, Azure IaaS stack, Hybrid Cloud;
  • Umiejętność automatyzacji zadań, pisania skryptów systemowych;
  • Co najmniej podstawowa znajomość zasad licencjonowania oprogramowania Microsoft, VMware, baz danych itd., pozwalająca na tworzenie realistycznych budżetów projektowych;
  • Swoboda w porozumiewaniu się językiem angielskim na potrzeby tworzenia dokumentacji technicznej/projektowej i komunikacji z zespołami angielskojęzycznymi (poziom B2/C1);
  • Duża odpowiedzialność, samodzielność, terminowość uraz umiejętność organizacji własnej pracy.

Mile widziane:

  • Doświadczenie w przynajmniej jednym z poniższych obszarów:
    • Budowa oraz zarządzanie infrastrukturą Storage: macierze blokowe, plikowe, obiektowe, sieci SAN, wirtualizacja systemów storage;
    • Rozwiązania backupowe i ciągłości działania klasy enterprise;
    • Transakcyjne bazy danych MS SQL lub Oracle;
    • Środowisko MS Azure, AWS lub Google Clouds.
    • Systemy Linux/Unix oraz narzędzia automatyzacji, np. Ansible;
  • Certyfikaty z obszaru zarządzania projektami oraz ITIL oraz ich rozumienie i umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce;
  • Doświadczenie we współpracy z firmami outsourcingowymi;
  • Doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych lub firmach z sektora podlegającego regulacjom.

Oferujemy:

  • Interesującą pracę w międzynarodowej instytucji finansowej;
  • Kontakt z nowymi technologiami i rozwiązaniami korporacyjnymi;
  • Uczestnictwo w zaawansowanych projektach;
  • Pakiet socjalny.
Aplikuj w ciągu 30 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.