Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2022-09-27
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza, Project Management
angielski
Strategic Project Manager

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kompleksowe (od fazy koncepcji do wdrożenia) zarządzanie projektami strategicznymi, transformacyjnymi i optymalizacyjnymi, które z reguły trwają od kilku do kilkunastu miesięcy i angażują wiele obszarów biznesowych banku

  • Określanie zakresu prac, planowanie i monitorowanie wykonania w czasie (harmonogram), zarządzanie zespołem projektowym oraz odpowiedzialnościami, zarządzanie dokumentacją, zależnościami i ryzykami, organizowanie prac projektowych / spotkań, ale także prowadzenie wybranych analiz oraz aktywny udział w procesie decyzyjnym

  • Wsparcie właścicieli biznesowych (w tym przedstawicieli top managementu) i innych interesariuszy projektów / strumieni / inicjatyw w prowadzeniu prac projektowych, jak również przygotowaniu rozwiązań biznesowych

  • Przeprowadzanie ad-hocowych analiz procesowo-biznesowych, benchmarków rynkowych czy pomiarów wewnętrznych procesów, a na ich podstawie opracowanie rekomendacji zmian biznesowych / IT

  • Tworzenie i promowanie standardów z zakresu zarządzania projektami w całej organizacji

  • Współudział w formułowaniu strategii biznesowych i obszarowych oraz wsparcie procesu ich implementacji (opcjonalnie)

Nasze wymagania

  • Masz min. pięć lat doświadczenia zawodowego, w tym co najmniej dwa w samodzielnym zarządzaniu projektami biznesowymi

  • Komunikujesz się w języku angielskim na poziomie zaawansowanym (praca w środowisku międzynarodowym)

  • Posiadasz dyplom wiodącej uczelni biznesowej

  • Posługujesz się PowerPointem i Excelem na poziomie co najmniej średnio-zaawansowanym i znasz inne narzędzia wpierające zarządzanie projektami

  • Cechuje Cię wysoka ambicja, proaktywna postawa, pozytywne myślenie („can do”)

  • Szybko się uczysz i zdobywasz wiedzę z nowych obszarów

  • Myślisz analitycznie oraz potrafisz wizualizować dane

  • Efektywnie zarządzasz czasem i organizujesz pracę własną oraz zespołu

  • Posiadasz wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne

  • Potrafisz myśleć na poziomie strategicznym, ale także operacyjnym (zarówno na poziomie ogółu jak i szczegółu)

  • Identyfikujesz ryzyka i potrafisz eskalować je w odpowiednim momencie

  • Potrafisz prowadzić warsztaty i/lub kreatywne sesje brain-stormingowe

Mile widziane

  • Masz doświadczenie w sektorze finansowym (idealnie w obszarze strategii lub transformacji biznesowych) lub w konsultingu strategicznym

  • Posiadasz doświadczenie we współpracy z wyższą kadrą zarządzającą (w tym z Członkami Zarządu)

  • Posiadasz certyfikaty w zakresie zarządzania projektami

To oferujemy

  • Stabilną formę zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę (na początek na okres próbny) z atrakcyjnym systemem premii kwartalnych w międzynarodowej instytucji finansowej

  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego w obszarze projektów i strategii zorientowanej na pracownika

  • Pracę w przyjaznej atmosferze i zespole, na którego wsparcie zawsze możesz liczyć

  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej w LuxMed

  • Szeroką gamę benefitów pozapłacowych, w tym dostęp do popularnej platformy kafeteryjnej MyBenefit – sam wybierzesz to co Ci się podoba

  • Możliwość pracy w modelu hybrydowym – zarówno zdalnie jak i nowoczesnym biurze (w okolicach metra Pole Mokotowskie), gdzie czeka na Ciebie kawiarnia Green Cafe Nero ze zniżkami dla pracowników

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • inicjatywy dobroczynne
  • dostęp do platformy kafeteryjnej
  • parking rowerowy

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium