Deutsche Bank Polska
Data aktualizacji: 2023-02-01
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Księgowość
angielski

Na rynku polskim Grupa Deutsche Bank prowadzi działalność od ponad 30 lat. W październiku 1995 roku, po otrzymaniu licencji bankowej, Deutsche Bank rozpoczął funkcjonowanie jako Deutsche Bank Polska S.A.
Jedynym akcjonariuszem Deutsche Bank Polska S.A. jest Deutsche Bank AG, jeden z wiodących banków o międzynarodowej renomie, posiadający ponad 150-letnie doświadczenia w dziedzinie usług finansowych. To również największy bank rozliczeniowy strefy euro i jeden z kluczowych globalnych graczy w obszarze obsługi handlu zagranicznego, rozliczeń, a także międzynarodowy lider w zakresie wymiany walut i bankowości inwestycyjnej.
Deutsche Bank Polska S.A. oferuje szeroką ofertę produktów dla wybranych Klientów Korporacyjnych i Instytucji Finansowych. Przynależność do globalnej grupy finansowej, obsługującej zdywersyfikowaną bazę Klientów na wielu rynkach wraz ze stabilną bazą kapitałową i strategią zrównoważonego rozwoju, stanowi fundament działania na rynku polskim. Nasze innowacyjne rozwiązania odpowiadają na potrzeby Klientów w zakresie zarządzania płynnością, ryzykiem walutowym, czy zarządzaniem łańcuchem dostaw. Należymy także do wiodących banków oferujących produkty banku depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.
Deutsche Bank Polska S.A. obsługuje również Posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie, zaciągniętych przed 2018 rokiem.

Księgowy/a funduszy inwestycyjnych

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • zapewnienie prawidłowej i terminowej wyceny jednostek funduszy inwestycyjnych
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych funduszy inwestycyjnych
  • uczestniczenie we wszystkich etapach wyceny jednostek funduszy inwestycyjnych
  • współpraca z towarzystwami funduszy inwestycyjnych
  • udział w projektach, przygotowywanie innych dokumentów na żądanie klientów oraz organów regulacyjnych
  • bieżąca kontrola w obszarze wykonywanej pracy oraz samodzielne rozwiązywanie zidentyfikowanych problemów

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: Finanse, Ekonomia lub Rachunkowość),
  • znajomość rynków finansowych i instrumentów finansowych,
  • znajomość zasad rachunkowości i obowiązujących przepisów w zakresie rachunkowości,
  • znajomość zasad wyceny funduszy inwestycyjnych,
  • dobra znajomość programu Excel (VBA będzie dodatkowym atutem),
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku będzie mile widziane,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,

Mile widziane

  • znajomość aplikacji MFACT, Comarch CAM

To oferujemy

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę na zastępstwo do końca 2023r.
  • pracę w jednej z największych instytucji finansowych na świecie
  • elastyczny model pracy dostosowany do zadań zespołu
  • hybrydowy tryb pracy
  • pracę w doświadczonym, dynamicznym zespole
  • przyjazną atmosferę pracy
Forma zatrudnienia
Umowa na zastępstwo
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista
Języki
angielski