Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-04-26
Senior Accountant with German
Nr ref. 94/3/2024/GS/215
Wrocław, dolnośląskie
Księgowość, BPO/SSC, Analiza
angielski, niemiecki
Praca hybrydowa

www.goldmanrecruitment.pl

Dla jednego z naszych klientów, międzynarodowego gracza zajmującego się tworzeniem i dostarczaniem najlepszych rozwiązań transportowych dla biznesu poszukujemy na stanowisko Senior Accountant with German.
Będzie to rola samodzielna, z dużą przestrzenią na realizację własnych pomysłów i usprawnień.

Miejsce pracy: Wrocław

Wymagania
  • odpowiedzialność za księgowość firmy przy współpracy z zewnętrznymi biurami rachunkowymi oraz doradcami podatkowymi,
  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej,
  • wsparcie w sporządzaniu sprawozdań finansowych oraz raportów okresowych,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • analiza kont księgowych i uzgadnianie sald z kontrahentami,
  • wycena aktywów i pasywów zgodnie z przyjętymi zasadami polityki rachunkowości,
  • współpraca z działami kontrolingu, konsolidacji oraz księgowości wewnątrz firmy,
  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • wdrażanie nowych usprawnień procesowych i systemowych.
Obowiązki
  • wcześniejsze doświadczenie w księgowości lub Shared Service (General Ledger, Fixed Assets, Accounts Payable, Accounts Receivable),
  • wykształcenie wyższe, preferowane na kierunku Ekonomia, Finanse i Rachunkowość lub pokrewnym,
  • znajomość zasad rachunkowości,
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie B2,
  • mile widziana znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • doświadczenie w pracy na systemach ERP,
  • znajomość pakietu MS Office, w tym Excel.
Oferujemy
  • praca na nowym projekcie z możliwością wdrażania usprawnień i własnych rozwiązań,
  • praca w trybie hybrydowym z biura we Wrocławiu,
  • pakiet benefitów (opieka medyczna Medicover, dofinansowanie studiów i zajęć językowych karta sportowa, program poleceń pracowników, dodatkowe ubezpieczenie na życie),
  • szansa na wewnętrzny rozwój i awans w strukturach,
  • stały, międzynarodowy kontakt ze stronami zainteresowanymi.