Deutsche Bank Polska
Data aktualizacji: 2024-04-23
Warszawa, mazowieckie
Audyt, Bankowość, Księgowość, Analiza
angielski
Praca hybrydowa
Data aktualizacji: 2024-04-23 Aplikuj
Na rynku polskim Grupa Deutsche Bank prowadzi działalność od ponad 30 lat. W październiku 1995 roku, po otrzymaniu licencji bankowej, Deutsche Bank rozpoczął funkcjonowanie jako Deutsche Bank Polska S.A.
Jedynym akcjonariuszem Deutsche Bank Polska S.A. jest Deutsche Bank AG, jeden z wiodących banków o międzynarodowej renomie, posiadający ponad 150-letnie doświadczenia w dziedzinie usług finansowych. To również największy bank rozliczeniowy strefy euro i jeden z kluczowych globalnych graczy w obszarze obsługi handlu zagranicznego, rozliczeń, a także międzynarodowy lider w zakresie wymiany walut i bankowości inwestycyjnej.
Deutsche Bank Polska S.A. oferuje szeroką ofertę produktów dla wybranych Klientów Korporacyjnych i Instytucji Finansowych. Przynależność do globalnej grupy finansowej, obsługującej zdywersyfikowaną bazę Klientów na wielu rynkach wraz ze stabilną bazą kapitałową i strategią zrównoważonego rozwoju, stanowi fundament działania na rynku polskim. Nasze innowacyjne rozwiązania odpowiadają na potrzeby Klientów w zakresie zarządzania płynnością, ryzykiem walutowym, czy zarządzaniem łańcuchem dostaw. Należymy także do wiodących banków oferujących produkty banku depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.
Deutsche Bank Polska S.A. obsługuje również Posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie, zaciągniętych przed 2018 rokiem.

Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka – Audytor

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Uczestnictwo w badaniach audytowych różnorodnych obszarów biznesowych/funkcyjnych w zgodzie z metodologią audytu oraz ocena adekwatności i skuteczności kontroli wewnętrznych w odniesieniu do ryzyk danego obszaru biznesowego;
  • Identyfikacja i ocena kluczowych ryzyk oraz definiowanie podejścia do testowania zaprojektowania i operacyjnej efektywności istniejących kluczowych kontroli ograniczających ryzyko;
  • Efektywna współpraca w ramach funkcji audytu, w celu uzyskania całościowego pokrycia i realizacji planu całego zespołu;
  • Utrzymywanie profesjonalnych relacji służbowych i otwarta komunikacja z zespołem audytowym, interesariuszami wewnętrznymi oraz odpowiednimi funkcjami wsparcia oraz używanie szerokiego wachlarza sposobów uzyskiwania odpowiedniej i dostępnej informacji do oceny ryzyka, rozwiązywania problemów i wykonywania zadań;
  • Wykonywanie powierzonej pracy w ramach budżetu;
  • Przyczynianie się do rozwoju usprawnień procesów audytu i zapewnienie zgodności regulacyjnej audytu.

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie (lub ostatni rok studiów) – preferowane z obszaru finansów i bankowości lub ekonomii;
  • Bardzo dobre zdolności analityczne w celu oceny ryzyk oraz procesów kontrolnych;
  • Doświadczenie w pracy projektowej i/lub znajomość technik przeprowadzania audytów, praktyka audytowa będą silnymi atutami;
  • Umiejętność budowania kontaktów i relacji z interesariuszami i kolegami z zespołu;
  • Biegłość w języku polskim i angielskim.

Mile widziane

  • Praktyczne zrozumienie co najmniej jednego ze wskazanych obszarów tematycznych: zarządzanie ryzykiem kredytowym, zarządzanie ryzykiem rynkowym, zarządzanie ryzykiem płynności, zarządzanie ryzykiem operacyjnym, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, zarządzanie ryzykiem modeli, zarządzanie dostawcami, zarządzanie ryzykiem braku zgodności, zarządzanie ryzykami IT, raportowanie finansowe, podatki, kadry i płace, analiza danych.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę na czas zastępstwa (12 miesięcy);
  • Pracę w jednej z największych instytucji finansowych na świecie;
  • Hybrydowy model pracy po okresie wdrożenia (max 2 dni pracy zdalnej w tygodniu);
  • Dostęp do platformy e-learningowej;
  • Możliwość rozwoju kompetencji w wielu obszarach działalności banku;
  • Przyjazną atmosferę pracy.
Forma zatrudnienia
Umowa na zastępstwo
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski