Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2019-02-13
Scrum Master
Nr ref. 180966/4689
Wrocław, dolnośląskie
IT

www.goldmanrecruitment.pl

Dla amerykańskiej firmy, specjalizującej się w inżynierii produkcji, której hasłem nadrzędnym jest innowacja, poszukujemy

Miejsce pracy: Wrocław

Opis stanowiska:
  • pełnienie roli Scrum Mastera dla dwóch lub więcej zespołów scrumowych,
  • organizacja i przewodzenie działaniom związanym z pracą w metodologii Scrum, takich jak Sprinty (w tym planowanie Sprintu), codzienne Stand-upy, Sprint Review i Retrospektywy Sprintu,
  • pielęgnowanie kultury ciągłego doskonalenia poprzez Retrospektywy oraz zachęcanie do eksperymentowania i wprowadzania innowacji w procesach,
  • wspieranie Product Ownerów w przygotowaniu, ustalaniu priorytetów i planowaniu zaległości,
  • praca nad maksymalizacją wydajności zespołu i niwelowanie wszelkich przeszkód, które utrudniają realizację celów Sprintu,
  • identyfikowanie i śledzenie wewnętrznych i zewnętrznych zależności,
  • upewnianie się, że działania są zgodne z metodyką Scrum i widoczne, w tym śledzenie postępów w realizacji najważniejszych zadań za pomocą wykresów Burndown i Velocity,
  • monitorowanie i zarządzanie członkami zespołu tak, aby stosowali się do określonych procesów i działań optymalizujących efektywność zespołów (np. codzienne Stand-upy),
  • wraz z Agile Project Managerami angażowanie się w ewaluowanie, komunikowanie i zmniejszanie ryzyka w realizacji projektów,
  • analizowanie procesów i wyników, aby zidentyfikować problemy i dzięki temu skupić uwagę zespołów na ciągłym doskonaleniu,
  • wspieranie pracy członków Zespołu Scrumowego przy użyciu odpowiednich narzędzi, np. Jira i Tier Process Boards,
  • pełnienie roli mentora we wdrażaniu i stosowaniu się do metodologii Lean / Agile i promowanie współpracującego i pomocnego środowiska i kultury pracy,
  • bycie aktywnym członkiem Scrum Master Community of Practice.
Wymagania:
  • minimum 2 lata doświadczenia (w dowolnej kombinacji) na stanowiskach spośród następujących obszarów: IT (Software Development, Infrastructure, Operations), Scrum Master, Project Management, Agile Coach,
  • pełne zrozumienie i stosowanie się do podejścia i wartości Lean Agile,
  • mile widziana certyfikacja CSM, CSPO, CSC lub CST,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym codzienną pracę z międzynarodowymi zespołami (preferowany poziom: B2+/C1),
  • wyższe wykształcenie na poziomie licencjackim lub wyższym zdobyte na akredytowanej uczelni,
  • umiejętność radzenia sobie z wysokim poziomem niejednoznaczności, utrzymania pogody ducha oraz negocjowania rozwiązań w sytuacjach trudnych i stresujących,
  • doskonała komunikatywność i kompetencje interpersonalne, a także umiejętność motywowania zespołów,
  • umiejętność rozwiązywania złożonych problemów wymagających dogłębnej analizy i oceny różnych czynników,
  • doświadczenie z JIRA będzie atutem,
  • doświadczenie w pracy z zespołami rozproszonymi globalnie,
  • zaangażowanie w stały rozwój zawodowy i ciągłe podwyższanie kompetencji.
Oferta obejmuje:
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • prywatną opiekę medyczną,
  • ubezpieczenie na życie,
  • program emerytalny,
  • kartę Multisport,
  • dynamiczne, przyjazne i pełne szacunku środowisko pracy z polityką otwartych drzwi i dzielenia się wiedzą,
  • unikalną kulturę organizacyjną, skupioną na współpracy i rozwiązywaniu problemów,
  • możliwość rozwoju kariery w nowych strukturach organizacyjnych znanej i szanowanej na rynku marki.