Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Gdzie chcą pracować studenci, czyli wyniki rankingu Pracodawca Roku 2017

Zobacz oferty pracy

Zobaczcie, które firmy znalazły się w czołówce rankingu Pracodawca Roku 2017, przeprowadzonego przez organizację młodzieżową AIESEC.
Kategoria: Raporty
13.04.2018
Zobacz
oferty pracy

Pracodawca Roku jest niezależnym badaniem ankietowym przeprowadzanym przez organizację młodzieżową AIESEC Polska. W tegorocznej 26. edycji rankingu wzięło udział 3 000 studentów z ponad 30 uczelni w 12 miastach Polski. 

Celem badania jest analiza perspektyw środowiska studenckiego na rynek pracy. Autorzy badania chcą poznać opinie i oczekiwania wobec pracy zawodowej pokolenia, które wkracza na rynek pracy. 

Najważniejsze informacje na temat badania

W badaniu wzięli udział studenci III roku studiów licencjackich, a także IV i V roku studiów magisterskich kierunków ekonomiczno-biznesowych. Każdy student biorący udział w badaniu mógł wybrać maksymalnie trzy firmy zasługujące na miano Pracodawcy Roku 2017, którym przypisywał odpowiednie miejsce. Co ciekawe - nazwę pracodawcy musiał wpisać sam, bez jakichkolwiek podpowiedzi w postaci listy pracodawców. 

W trakcie analizy wyników, każdej firmie wskazanej przez studenta na 1 miejscu przypisano 3 punkty, firmie wskazanej na drugim - 2 punkty, a firmie wskazanej na trzecim miejscu przypisano 1 punkt. W przypadku pozycji ex aequo uwzględniono liczbę zgłoszeń danego pracodawcy na pierwszym miejscu w celu zróżnicowania wyników. Uszeregowanie wszystkich punktów zebranych przez każdą firmę w kolejności od liczby największej do najmniejszej pozwoliło na stworzenie rankingu firm. 

Badanie wykazało, że przy wyborze najlepszego pracodawcy respondenci kierowali się przede wszystkim:

  • aktywnością firmy na rynku (38%),
  • popularnością (35%),
  • wysokością zarobków (30%),
  • branżą (29%),
  • stylem i atmosferą w pracy (28%). 

Informację o firmach młodzi ludzie czerpią głównie z internetu: stron internetowych i mediów społecznościowych, ale także mediów tradycyjnych, targów pracy oraz portali rekrutacyjnych.

Wyniki rankingu Pracodawca Roku 2017

Wyniki badania pozwoliły wyłonić pierwszą dziesiątkę firm najbardziej pożądanych przez studentów, w której bajsilniej reprezentowane są firmy z branży finansowej i konsultingowej. Po raz czwarty z rzędu pierwsze miejsce przypadło firmie Google.

Najbardziej pożądani Pracodawcy Roku 2017
Miejsce Pracodawca
1.  Google
2.  Deloitte
3.  EY (dawniej: Ernst&Young)
4.  Jeronimo Martins
5.  PZU
6.  PwC
7.  PKO BP
8.  ING Bank Śląski
9. Lidl
10.  McDonald's

Galeria zdjęć z gali Pracodawca Roku 2017

Gala Pracodawca Roku, na której zostały ogłoszone wyniki rankingu odbyła się 12 kwietnia 2018 roku w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Zobaczcie zdjęcia przedstawicieli firm, którzy odebrali statuetki w imieniu swoich organizacji. W dużej części były to osoby, które na co dzień zajmują się rekrutacjami w swoich firmach i to one wypracowały osiągnięty sukces. 

Gala Pracodawcy Roku® 2017

Źródło: materiały prasowe AIESEC Polska

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również