Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Okiem eksperta

Akcja redakcyjna: Okiem eksperta

Wiadomości
Zdrowa konkurencja opłaci się nam wszystkim
Procesy globalizacyjne pozwoliły na umocnienie się pozycji Polski jako jednej z najchętniej wybieranych przez inwestorów lokalizacji centrów usług dla biznesu. W ciągu niespełna dwóch i pół roku sektor nowoczesnych usług biznesowych urósł aż o 50 proc. Czy konkurencja pomiędzy centrami może się opłacić zarówno pracodawcom tego sektora, jak i ich pracownikom?

Opublikowane: 09.03.2015
Autor: Michał Stępień

Wiadomości
Wyższa jakość usług, etyka zawodowa i uporządkowanie kwalifikacji
W pierwszej połowie lutego sektor bankowy przedstawił swoją wizję Sektorowej Ramy Kwalifikacji. O tym, jakie zmiany ze sobą niesie i w jaki sposób wpłynie na karierę pracowników banku, rozmawiamy z Mariolą Szymańską-Koszczyc, Wiceprezesem Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Opublikowane: 24.02.2015
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Outsourcing inwentaryzacyjny. Pomysł na nową karierę konsultanta?
Idea outsourcingu inwentaryzacyjnego narodziła się w latach 50. XX wieku w USA. Wcześniej przedsiębiorstwa przeprowadzały remanent we własnym zakresie. W Polsce idea outsourcingu procesu inwentaryzacji nie jest tak oczywista. Jednakże duże przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na tę usługę, sięgając po wsparcie firm konsultingowych. O tym, na czym polega ten obszar doradczy, opowiada Karol Plewa z MDDP Business Consulting.

Opublikowane: 24.02.2015
Autor: Karol Plewa

Wiadomości
Francuski jednym z narzędzi księgowego XXI wieku
Żyjemy w czasach dynamicznie zmieniających się ustaw oraz odczuwamy potrzebę ciągłego rozwoju. Księgowy w zarękawkach jest częścią przeszłości. To zawód o sporej dynamice, którą z zewnątrz nie zawsze można dostrzec. O tym, kim jest księgowy znajomością języka francuskiego – pisze Jadwiga Czarnowska, ekspert CFR.

Opublikowane: 16.02.2015
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Czym zaskoczy nas rynek pracy w tym roku?
Jakie branże sektora finansowego będą najdynamiczniej rozwijać się w 2015 roku? Jakich kompetencji będą poszukiwać wśród kandydatów pracodawcy? Czy dzięki napływowi zagranicznych inwestycji możemy liczyć na rynek pracownika? Na te pytania odpowiadają Irmina Maciaszek oraz Katarzyna Potrzuska z firmy rekrutacyjnej Randstad.

Opublikowane: 11.02.2015
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Ciszej nad tym frankiem
"Propozycje specjalnego potraktowania zadłużonych we franku wydają się nie brać pod uwagę negatywnych skutków dla moralności kredytowej klientów. Jeśli ulżymy «frankowiczom», następni w kolejce będą klienci hipoteczni «złotowi», których dotknie nieuchronna podwyżka stóp procentowych" – pisze w swoim komentarzu dr Mirosław A. Bieszki, Doradca Ekonomiczny KPF.

Opublikowane: 10.02.2015
Autor: Dr Mirosław A. Bieszki

Wiadomości
Dlaczego pracodawcy nie potrafią motywować pracowników?
Wysoki i trwały poziom zaangażowania zespołu jest marzeniem i celem dążeń każdego szefa. Aby to osiągnąć, potrzebne są nowoczesne i niestandardowe narzędzia motywacyjne. Takie, które nie tylko biorą pod uwagę najnowsze trendy i uwzględniają mentalność ludzi XXI wieku, ale także pozwalają trafnie rozpoznać najważniejsze potrzeby pracowników.

Opublikowane: 02.02.2015
Autor: Izabela Walczewska-Schneyder

Wiadomości
Przepisy, które będą miały wpływ na pracę księgowego w 2015 roku
Od 1 stycznia 2015 roku w przepisach podatkowych nastąpił szereg zmian. Dla dużego grona podatników nowe przepisy oznaczają rewolucję. Za zmianami nadążyć muszą także służby finansowo-księgowe, dla których każdy początek roku to okres intensywnej pracy. Poniżej przedstawiona została subiektywna lista ważniejszych zmian podatkowych w 2015 roku.

Opublikowane: 20.01.2015
Autor: Grzegorz Jabłoński