Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Daria Górka

Artykuły autora: Daria Górka

Wiadomości
Offboarding w praktyce
Pracownicy odchodzą i kropka. Bez względu na to, jaki jest powód ich rozstania z firmą, ważny jest sposób, w jaki przebiega tzw. offboarding, czyli pożegnanie z zatrudnionymi. Dlaczego? Bo z dniem opuszczenia na stałe biura stają się ambasadorami albo antyambasadorami byłej firmy. Jest o co walczyć.

Opublikowane: 14.06.2023
Autor: Daria Górka

Wiadomości
Pułapka perfekcjonizmu
Działasz, nie bojąc się popełniać błędów? Era perfekcjonistów mija, a dążenie do doskonałości za wszelką cenę może przynieść więcej strat niż zysków. O szkodliwym perfekcjonizmie rozmawiam z Kasia Malinowską, trenerką rozwoju osobistego i certyfikowanym coachem.

Opublikowane: 01.06.2023
Autor: Daria Górka, Kasia Malinowska

Wiadomości
Czy sztuczna inteligencja zmniejszy zatrudnienie?
Rozwój sztucznej inteligencji to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Większość z nas zastanawia się, jak AI wpłynie na nasze życie. Takie analizy prowadzą też przedsiębiorstwa. Co z nich wynika?

Opublikowane: 30.05.2023
Autor: Daria Górka

Wiadomości
Jak wspierać osoby LGBT+ w pracy?
Czy wiesz, że jedna na 20 osób w Polsce to lesbijka, gej, osoba biseksualna bądź transpłciowa? Oznacza to tyle, że z pewnością są takie osoby i w Twojej firmie, np. w 400 osobowej korporacji jest ich aż 20. W Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii podpowiadamy, w jaki sposób je wspierać.

Opublikowane: 17.05.2023
Autor: Daria Górka

Wiadomości
Pracownik w kryzysie
24 miliony – tyle dni opuścili w zeszłym roku pracownicy, którzy brali L4 z powodu zaburzeń psychicznych. Koszty pracodawcy związane z kiepską kondycją psychofizyczną zatrudnionych wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat o 25%. Czy można zatrzymać ten trend?

Opublikowane: 04.05.2023
Autor: Daria Górka

Wiadomości
Jak dawać feedback?
Warren Buffet, jeden z najlepszych inwestorów i najbogatszych ludzi na świecie, mawia: „feedback is a gift”, czyli „informacja zwrotna jest darem”. Jak sprawić, żeby faktycznie tak było?

Opublikowane: 28.03.2023
Autor: Daria Górka

Raporty
O matko, praca! Jak wrócić po rodzicielskim i nie zwariować?
Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło: „idealny pracownik", zobaczymy cechy, które niemal w 100% pokrywają z tymi, którymi możemy opisać młode mamy wracające do pracy po przerwie. Mimo to nie zawsze jest łatwo. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet publikujemy wywiad ważny dla kobiet na rynku pracy.

Opublikowane: 07.03.2023
Autor: Daria Górka, Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Wiadomości
Kompetencje pracownika przyszłości
Jakie cechy warto rozwijać? Jakie studia czy kursy wybrać? Co pracodawca będzie sprawdzał podczas rozmowy rekrutacyjnej? To pytania, które zadaje sobie wielu z nas. Odpowiedź mieści w sobie słowo „skillblending”. O tym, jak je rozumieć rozumieć, rozmawiam z Moniką Guzek.

Opublikowane: 27.02.2023
Autor: Daria Górka, Monika Guzek