Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-04-16
Główna Księgowa
Nr ref. 109/3/2024/DM/188
Opole, opolskie
Podatki, Księgowość, Analiza
angielski
Praca hybrydowa

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, firmy będącej producentem oprogramowania, który sprzedającym tylko na terenie Polski, poszukujemy osoby na stanowisko Głównej Księgowej.

Miejsce pracy: Opole

Wymagania:
  • minimum 5 lat doświadczenia na analogicznym stanowisku w księgowości, głównie w środowisku firm produkcyjnym,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, finansowe lub w zakresie rachunkowości,
  • bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i prawa podatkowego w szczególności znajomość całego procesu księgowego — zamknięcie miesiąca i sporządzenie sprawozdań rocznych,
  • biegła znajomość MS Excel – doświadczenie związane z systemami Symfonia będzie atutem,
  • znajomość języka angielskiego potrzebna przy wymianie korespondencji,
  • umiejętność analitycznego myślenia i samodzielnego podejmowania decyzji.
Obowiązki:
  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie ze standardami sprawozdawczości finansowej,
  • nadzór i kontrola nad księgami rachunkowymi, analiza danych w systemie księgowym,
  • odpowiedzialność za proces zamknięcia ksiąg,
  • nadzorowanie rozliczeń podatkowych (VAT, CIT, PIT) oraz sprawozdawczości GUS i NBP,
  • odpowiedzialność za automatyzację procesów księgowych oraz usprawnienie systemu Symfonia,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi, organami podatkowymi oraz zarządem,
  • wsparcie kierownictwa firmy w zakresie optymalnych rozwiązań księgowych oraz podatkowych.
Oferujemy:
  • przyjazna atmosfera,
  • pyszna kawa,
  • ambitne projekty,
  • praca hybrydowa (2 dni w biurze).
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski