Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-04-16
Chief Accountant
Nr ref. 45/3/2024/DM/149
Poznań, wielkopolskie
Księgowość, Analiza
angielski
Praca hybrydowa

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, firmy o globalnym zasięgu poszukujemy osoby na stanowisko Chief Accountant.

Miejsce pracy: Poznań

Wymagania:
  • ukończone studia wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, rachunkowość, finanse,
  • minimum 4 lata doświadczenia na stanowisku Głównej/go Księgowej/go lub Zastępcy Głównej/go Księgowej/go,
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem liczącym min. 3 FTE,
  • praktyczna znajomość Ustawy o Rachunkowości, MSSF lub US GAAP,
  • mile widziane doświadczenie w pracy ze standardami SOX oraz pracy w międzynarodowej organizacji,
  • doświadczenie w pracy z środkami trwałymi, księgą główną, należnościami, zobowiązaniami,
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację,
  • biegła znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość oprogramowania Workday.
Obowiązki:
  • sporządzanie sprawozdań finansowych według lokalnych oraz międzynarodowych przepisów rachunkowych,
  • nadzór nad uzgadnianiem kont, księgowaniem zapisów księgowych i utrzymywanie dokładnych zapisów w księdze głównej,
  • odpowiedzialność za sferę podatkową w firmie przy asyście zewnętrznego doradcy podatkowego,
  • dbanie o harmonogram raportowania, tak aby organizacja posiadała pełne i dokładne sprawozdanie z bieżącej sytuacji finansowej firmy,
  • uczestnictwo w działaniach ciągłego doskonalenia i dostarczanie sugestii dotyczących redukcji kosztów i poprawy wydajności,
  • udział oraz koordynowanie prac przy audytach wewnętrznych oraz zewnętrznych,
  • kontakt z zagranicznymi zespołami odnośne procesów zamknięcia miesiąca, identyfikowania i rozwiązywania typowych problemów związanych z procesami międzywydziałowymi,
  • dbanie o rozwój oraz nadzór merytoryczny nad działem księgowym.
Oferujemy:
  • stabilność zatrudniania u globalnego leadera w swojej branży,
  • atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość rozwijania wiedzy zawodowej poprzez udział w warsztatach edukacyjnych,
  • dostęp do profesjonalnych publikacji, możliwość udziału w studiach zawodowych,
  • indywidualne zajęcia edukacyjne dotyczące rozwoju języków obcych,
  • możliwość pracy w trybie hybrydowym, w tym elastyczne godziny rozpoczynania pracy,
  • benefity: karta Multisport, opieka medyczna Medicover, ubezpieczenie na życie itp.