Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-04-16
Chief Accountant
Nr ref. 15/3/2024/DM/111
Warszawa, mazowieckie
Księgowość, Analiza
angielski
Praca hybrydowa

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, globalnej firmy z branży technologicznej, w związku dynamicznym rozwojem, poszukujemy kandydata na stanowisko Głównego Księgowego.

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki to finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • min. 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego lub 5-letnie na stanowisku Samodzielnego Księgowego w organizacji międzynarodowej,
  • biegła znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego,
  • doświadczenie w branży produkcyjnej będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość programu SAP,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • doświadczenie we współpracy z zespołem SSC – będzie dodatkowym atutem,
  • certyfikat księgowy.
Obowiązki:
  • nadzór nad prowadzeniem księgowości spółek oraz sporządzaniem deklaracji podatkowych – CIT, VAT-UE, IFT itd., a także plików JPK VAT,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z UoR,
  • odpowiedzialność za przygotowywanie sprawozdań finansowych podległych spółek,
  • współpraca z audytorem oraz doradcami podatkowymi,
  • aktywny udział we koordynowaniu projektów grupowych na poziomie spółki, a także projektów lokalnych, w szczególności wynikających z wymogów prawnych,
  • współpraca z shared service center w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych,
  • przestrzeganie procedur grupowych w obszarze rachunkowym i podatkowym,
  • przestrzeganie kontroli wewnętrznych obowiązujących w grupie we współpracy z działam kontroli wewnętrznej,
  • terminowe i prawidłowe raportowanie dla celów grupowych w systemie HFM,
  • sporządzenie dokumentacji cen transferowych, a także wymaganych przepisami prawa raportów w tym zakresie,
  • terminowe sporządzanie sprawozdań do GUS oraz NBP.
Oferujemy:
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • niezbędne narzędzia pracy: telefon komórkowy, laptop,
  • benefity: Pakiet Medicover, Multisport, dofinansowanie nauki języków,
  • hybrydowy model pracy.
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski