Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Barbara Ramza

Artykuły autora: Barbara Ramza

Raporty
Bezpieczeństwo informacji pod lupą
Cyberbezpieczeństwo jest dziś jednym z największych wyzwań dla firm. Nie tylko ze względu na możliwe straty spowodowane atakami i zmieniające się regulacje, lecz także z powodu wagi zaufania do marki.

Opublikowane: 18.07.2017
Autor: Barbara Ramza

Poradnik kariery
Jak zmienić pracę po wielu latach w jednej firmie?
Współczesny rynek pracy zachęca do dynamicznych zmian. Co jeśli do tej pory postawiłeś na długoletnią współpracę z jednym pracodawcą? Oto jak zmienić pracę po długim czasie w jednej firmie.

Opublikowane: 13.07.2017
Autor: Barbara Ramza

Poradnik kariery
CV finansisty
Dokumenty aplikacyjne wyglądają nieco inaczej w każdej branży, bo różne są wymagania i oczekiwania pracodawców. Jakie elementy są szczególnie ważne przy tworzeniu CV na stanowiska finansowe?

Opublikowane: 04.07.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Najatrakcyjniejsi pracodawcy 2017 roku
EY, PwC, Deloitte i KPMG w pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych pracodawców. Wyniki badania Universum pokazują preferencje absolwentów kierunków biznesowych, którzy wkraczają na rynek pracy.

Opublikowane: 04.07.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Jakie wyzwania stoją przed team leaderem?
Praca zespołowa jest kluczowa dla powodzenia w każdym biznesie, lecz niestety grupy ludzi nie zawsze gładko ze sobą współpracują. Właśnie tu wkracza team leader. Jego rolą jest czuwać nad tym, by każdy z członków zespołu był zmotywowany do pracy. Ale nie tylko to.

Opublikowane: 29.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Pięć powodów, dla których warto rozważyć pracę w obsłudze klienta
W wielu branżach i zawodach jest to miejsce startowe, dlatego absolwenci często rozpoczynają swoją drogę zawodową od różnych stanowisk na pierwszej linii styczności z klientem. Nie jest to bynajmniej zajęcie banalne ani nieistotne, bo firmy zdają sobie sprawę, że pracownik mający bezpośredni kontakt z odbiorcą ich usług, ma wpływ na ich wizerunek.

Opublikowane: 27.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Jak przygotować się do urlopu?
Dawno planowany i wyczekiwany urlop wreszcie nadchodzi, ale oprócz radości zaczynasz odczuwać niepokój związany z obowiązkami w pracy. Tymczasem dobre zaplanowanie i przygotowanie zapewni udany odpoczynek bez stresu.

Opublikowane: 23.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Czas to pieniądz, czyli o rekrutacji
Biorąc udział w procesie rekrutacyjnym, dzisiejszy pracownik oczekuje szybkiej informacji zwrotnej, decyzji w krótkim czasie. Większość pracodawców prowadzi jednak procesy rekrutacyjne, które toczą się czasem aż trzy miesiące. Jak wpływa to na koszty ponoszone przez firmy oraz ich reputację?

Opublikowane: 22.06.2017
Autor: Barbara Ramza