Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Jakub Jański

Artykuły autora: Jakub Jański

Wiadomości
Powstanie nowe stowarzyszenie w dziedzinie rachunkowości zarządczej
Instytuty CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) i AICPA (American Institute of Certified Public Accountants) podjęły decyzję o zawiązaniu bliższej współpracy. W skutek porozumienia powstać ma nowe stowarzyszenie – najbardziej wpływowa, globalna organizacja zawodowa, reprezentująca 600 tys. obecnych oraz przyszłych profesjonalistów z branży księgowości oraz rachunkowości zarządczej. Jej członkowie zyskają unikalną możliwość rozwoju kariery w USA, Afryce, Azji oraz Europie dzięki połączeniu sił w zakresie rozpoznawalności obu marek.

Opublikowane: 06.07.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Rynek pracy 2.0: Nie chcemy stażu w wakacje
Oczekiwania najmłodszych uczestników znacząco zmieniają się z dekady na dekadę. Nowy raport pt. "Rynek pracy 2.0", przygotowany przez firmę doradczą PwC oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, pokazuje, że staż jako pomysł na wakacje przestaje być atrakcyjny dla pokolenia Y oraz Z.

Opublikowane: 20.06.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Druga edycja konkursu Księgowi Przyszłości zakończona
9 czerwca 2016 odbył się finał II edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych. Księgowi Przyszłości sprawdza nie tylko wiedzę z rachunkowości, ale również umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.

Opublikowane: 20.06.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Były CFO w Zarządzie Poczty Polskiej
Tomasz Dąbrowski, Członek Zarządu i założyciel Stowarzyszenia Finexa, został w drugiej połowie maja 2016 roku powołany przez Radę Nadzorczą Poczty Polskiej na stanowisko Członka Zarządu.

Opublikowane: 14.06.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Pokoleniowe stereotypy. Przygotuj się na konflikt w pracy
Konflikt międzypokoleniowy trwa od lat, ale w drugiej dekadzie XXI wieku przybiera na sile. Zwłaszcza technologia zmienia diametralnie oczekiwania generacji. Obecnie rynek pracy zaczyna się zmagać z odmiennym spojrzeniem jego najmłodszych uczestników na takie pojęcia, jak kariera, organizacja czy rozwój.

Opublikowane: 08.06.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Rynki wschodzące w zasięgu ręki już 24 czerwca
24 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się Emerging Markets Business Conference 2016 – największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja dotycząca rynków wschodzących, organizowana przez studentów warszawskich uczelni.

Opublikowane: 06.06.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Nowa osoba pokieruje marketingiem MasterCard
Z dniem 1 czerwca 2016 roku Marta Życińska objęła stanowisko Dyrektora Marketingu w polskim oddziale MasterCard Europe. Będzie odpowiadać za działania promujące firmę MasterCard, należące do niej marki, rozwiązania i produkty, a także za współpracę marketingową z bankami i sieciami handlowymi oraz za projekty sponsoringowe firmy w Polsce. Będzie jednocześnie zarządzać kilkuosobowym zespołem.

Opublikowane: 06.06.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Kobieta na czele Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA
W połowie maja 2016 roku na czele Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA stanęła Patrycja Ptaszek-Strączyńska. Nowa Prezes przejęła stanowisko od Pawła Domosławskiego, współzałożyciela i pierwszego Prezesa Stowarzyszenia. Pozostaje on Członkiem Zarządu Finexy i ważnym fundamentem wsparcia organizacji.

Opublikowane: 30.05.2016
Autor: Jakub Jański