Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiktoria Jackowska

Artykuły autora: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Młoda mama i młody tata w pracy
Narodziny dziecka są niemałym wyzwaniem, tym bardziej dla pracujących rodziców. Jak świeżo upieczonym mamie i tacie może pomóc firma? Ekspertka i specjalista ds. rekrutacji w BNP Paribas Bank Polska, Dorota Turek i Maciej Markiewicz, opowiadają m.in. o tym, jak łączą rodzicielstwo z pracą i w jaki sposób otrzymują wsparcie od swojego pracodawcy.

Opublikowane: 02.08.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
System core bankingowy, czyli serce banku
Bez systemu core bankingowego nie można w banku wykonać przelewu, otworzyć rachunku czy lokaty. Radek Kawecki, manager w zespole Digital Banking Solutions w Deloitte, opowiada o tym, jak firma wspiera banki we wdrożeniach systemów centralnych oraz jaka jest przyszłość tego obszaru.

Opublikowane: 26.07.2023
Autor: Wiktoria Jackowska, Radek Kawecki

Wiadomości
Współpraca na styku działów, czyli rola finance business partnera w firmie
Liderzy organizacji potrzebują wewnętrznego doradztwa biznesowego opartego o solidną analizę finansową. Szymon Kmiecik, dyrektor departamentu kontrolingu i partnerstwa biznesowego w UNIQA, opowiada o tym, jaką rolę pełni finance business partner w firmie.

Opublikowane: 20.07.2023
Autor: Wiktoria Jackowska, Szymon Kmiecik

Wiadomości
Okiem ekspertki. Rozwój w dziale należności
Indywidualnie skrojona ścieżka kariery w finansach? Tak, to jest możliwe! Agata Pająk, dyrektorka działu accounts receivable w McCormick, opowiada o tym, czym zajmuje się dział należności w księgowości i jakie daje możliwości rozwoju zawodowego.

Opublikowane: 13.07.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Feminatywy i język inkluzywny
Kontrolerka, audytorka, specjalistka, rewidentka, ale także liderka, menadżerka lub dyrektorka. Czy feminatywy to wymysł naszych czasów, który wprowadza zamieszanie w komunikacji? A może to naturalny sposób, by mówić o kobietach lub się do nich zwracać? Przekonajmy się sami.

Opublikowane: 04.07.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Raporty
Brak rozwoju w firmie = zmiana pracy
Tempo zmian, które zachodzącą w ostatnich latach na świecie, wpływa na pogłębiającą się konieczność nauki przez całe życie, czyli lifelong learning. Osoby pracujące są coraz bardziej świadome swoich kompetencji i potrzeb, czego efektem jest przekonanie o realnym wpływie na swoją karierę.

Opublikowane: 23.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Kobiety w finansach
93% kobiet reprezentujących sektor finansowy wskazuje, że praca jest dla nich ważna lub bardzo ważna. Jednocześnie aż 94% pań ocenia, że w ich branży występują bariery mające wpływ na przebieg kariery zawodowej kobiet. Sprawdź wyniki 4. edycji badania „Kobiety w Finansach”.

Opublikowane: 11.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Chcę awansować i co dalej? Zapytałam ChatGPT
Awans w firmie często bywa celem, który motywuje pracownice i pracowników do dalszego rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego. To jednak proces, który wymaga odpowiedniego planowania, przygotowania i działania. Poprosiłam ChatGPT o kilka wskazówek, które pomogą uzyskać awans osobom pracującym w organizacji. Jaki był efekt?

Opublikowane: 09.05.2023
Autor: Wiktoria Jackowska