Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wiktoria Jackowska

Artykuły autora: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Prosty język w pracy. Czy jest nam potrzebny?
O tym, dlaczego w pracy zawodowej warto kierować się zasadami prostego języka, mówi Mateusz Adamczyk – językoznawca oraz członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego. Rozmowę znajdziesz na kanale kariera: akcja!

Opublikowane: 29.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Czas na odpoczynek. Rodzaje urlopów w Polsce
Urlop to istotny element życia zawodowego każdej pracującej osoby. Umożliwia nie tylko odpoczynek i regenerację, ale również np. sprawowanie opieki nad dziećmi. Sprawdź, jakie rodzaje urlopów obowiązują w 2024 roku.

Opublikowane: 20.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Jak zostać managerem lub managerką w branży AML? Poznaj ścieżkę kariery Adama i Magdy z PwC
Czy da się pogodzić pracę w globalnej firmie i bycie rodzicem? Na to pytanie odpowiadają Adam Woźniak i Magdalena Wojciechowska – manager i managerka w PwC. Sprawdź, jak wygląda ich ścieżka kariery w branży AML.

Opublikowane: 17.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Po tych kierunkach studiów zarabia się najlepiej
Myśląc o swojej przyszłości zawodowej, zwracamy uwagę nie tylko na nasze zainteresowania, ale także na aktualne zapotrzebowania rynku pracy. Dowiedz się, co warto studiować w 2024 roku i po których kierunkach zarabia się najlepiej.

Opublikowane: 15.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Poradnik kariery
Czy system edukacji wystarczająco przygotowuje nas na rynek pracy?
Według Barbary Halskiej, Head of ITC/IT department Edison International School, Partner Relationship Specialist w firmie Hostersi, polski system edukacji nie daje narzędzi, które pomogłyby młodym ludziom przy wyborze ścieżki kariery. Więcej znajdziecie w nowym odcinku na kanale kariera: akcja!

Opublikowane: 13.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Blockchain w instytucjach finansowych
Technologia blockchain rewolucjonizuje finanse. Umożliwia bezpieczne i niezmienne rejestrowanie transakcji, co w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu uczciwości i zaufania w środowisku biznesowym.

Opublikowane: 10.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Dynamiczny rozwój Fintechu w Polsce
Sektor Fintech w Polsce odgrywa istotną rolę nie tylko na poziomie krajowym, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej i w całej Unii Europejskiej. Obecnie nasz rynek plasuje się na drugim miejscu pod względem popularności bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), a polscy programiści są jedną z najbardziej pożądanych grup ekspertów na świecie.

Opublikowane: 06.05.2024
Autor: Wiktoria Jackowska

Wiadomości
Sektor bankowości korporacyjnej czeka spowolnienie przychodów
W najbliższych latach sektor bankowości korporacyjnej może zmierzyć się z istotnym spowolnieniem przychodów, za które odpowiadać ma m.in. niekorzystna koniunktura rynkowa. Najważniejsze w tym czasie są zielone inwestycje oraz wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji.

Opublikowane: 24.04.2024
Autor: Wiktoria Jackowska