Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-04-17
Dyrektor Finansowy
Nr ref. 18/3/2024/AZ/27
Kielce, świętokrzyskie
Podatki, Księgowość, Analiza
angielski

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, polskiej firmy handlowo-produkcyjnej, poszukujemy kandydatów na stanowisko Dyrektora Finansowego. Głównym zadaniem na tym stanowisku będzie kreowanie polityki finansowej organizacji i zarządzanie księgą główną. Siedziba firmy mieści się w Kielcach.

Miejsce pracy: Kielce

Wymagania:
  • minimum 5 lat doświadczenia związanego z prowadzeniem pełnej księgowości i zarządzaniem finansami organizacji,
  • bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i prawa podatkowego,
  • doświadczenie w sporządzaniu deklaracji podatkowych (VAT, CIT) oraz sprawozdań finansowych (obowiązek raportowania do US, ZUS, NBP, GUS),
  • samodzielność w wykonywaniu obowiązków i inicjatywa w proponowaniu rozwiązań,
  • inicjatywa w optymalizacji i automatyzacji procesów księgowych, finansowych i kontrolingowych, nastawienie na współpracę i poszukiwanie rozwiązań służących poprawie rentowności.
Obowiązki:
  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie ze standardami sprawozdawczości finansowej,
  • analiza i kontrola prawidłowości zapisów księgowych, odpowiedzialność za proces zamknięcia,
  • nadzorowanie rozliczeń podatkowych (VAT, CIT, PIT) oraz sprawozdawczości GUS i NBP,
  • opracowywanie raportów finansowych – RZiS, bilans, przepływy, zapasy, prognozy,
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami i organami podatkowymi,
  • ścisła współpraca z Zarządem i reprezentowanie firmy przed jednostkami kontroli finansowo-podatkowej,
  • zarządzanie kilkuosobowym działem finansowo-księgowym,
  • czynny udział w tworzeniu i realizacji strategii finansowej – tj. planowanie cash-flow, struktury kosztowej i monitorowanie rentowności.
Oferujemy:
  • pakiet benefitów i wynagrodzenie z systemem premiowym,
  • praca w stabilnym biznesie z perspektywą na rozwój,
  • możliwość współtworzenia działu finansowo-księgowego i procedur finansowych,
  • rozwój kompetencji merytorycznych i zarządczych.