Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CRMA (Certification in Risk Management Assurance)

Informacje na temat kwalifikacji zawodowej CRMA: kursy, zarobki, czas trwania kursów, perspektywy rozwoju. Dowiedz się więcej o kwalifikacji CRMA (Certification in Risk Management Assurance).
Kategoria: Audyt
11.01.2022

CRMA (Certification in Risk Management Assurance) jest międzynarodową kwalifikacją w dziedzinie audytu i zarządzania ryzykiem. 

Dane podstawowe

CRMA przyznawany jest przez Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych (IIA - The Institute of Internal Auditors), znane głównie z przyznawania certyfikatów CIA oraz CGAP. 

Zakres

Aby otrzymać certyfikat CRMA należy posiadać aktywny certyfikat CIA i mieć 5 lat doświadczenia w biznesie, z czego co najmniej 2 lata doświadczenia w audycie lub obszarze pokrewnym. 

Egzamin CRMA sprawdza wiedzę w zakresie zarządzania ryzykiem oraz audytu wewnętrznego. 

Czas: 150 minut
Objętość: 125 pytań różnego rodzaju

Egzamin przeprowadzany jest wyłącznie w języku angielskim.

Czas trwania

Wszystkie wymagania należy spełnić w czasie 4 lat od momentu zatwierdzenia aplikacji. Po tym okresie wszelkie płatności i zdane egzaminy przepadają.

Perspektywy rozwoju

Osoby, które zdecydują się na zdobycie certyfikatu CRMA, mogą znaleźć zatrudnienie w instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się audytem wewnętrznym oraz zarządzaniem ryzykiem, takich jak firmy konsultingowe oraz audytorskie czy banki inwestycyjne i komercyjne.
Kwalifikacja CRMA może być także traktowana jako forma poszerzenia wiedzy w zakresie audytu przez posiadaczy certyfikatu CIA.

Opracowanie na podstawie The Institute of Internal Auditors.

Stanowiska, które łatwiej osiągnąć