Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Supervisor

W poniższym artykule prezentujemy sylwetkę Supervisora. Poznaj zakres obowiązków, zadania i profil osoby pracującej na tym stanowisku, a także dowiedz się, ile zarabia Supervisor.
30.09.2012

Supervisor w firmie audytorskiej jest stanowiskiem łączącym cechy zarówno Senior Audytora, jak i Managera. Supervisor jest odpowiedzialny za samodzielne prowadzenie projektów audytorskich i zarządzanie większymi zespołami niż Senior Audytor. Stanowisko Supervisora jest przygotowaniem do objęcia stanowiska Managera.

Zakres obowiązków

  • odpowiedzialność za kierowanie dużymi projektami,
  • odpowiedzialność za kierowanie większymi zespołami audytorów (pow. 3 osób),
  • utrzymywanie codziennych kontaktów w trakcie projektu z klientem,
  • odpowiedzialność za przygotowanie raportu z badania,
  • w przypadku mniejszych projektów odpowiedzialność organizacyjna za cały projekt audytorski, tj. za ustalenie harmonogramu i terminu badania oraz dobór odpowiednich współpracowników,
  • odpowiedzialność za zatrudnianie, szkolenie, motywowania i rozwój podległych pracowników.

Profil

Audyt finansowy jest badaniem sprawozdań finansowych firm. Celem audytu jest weryfikacja, czy sporządzone sprawozdania finansowe odzwierciedlają w rzetelny i prawidłowy sposób stan faktyczny. Audyt sprawozdań finansowych może być przeprowadzany w wyniku obowiązującego prawa, w wyniku wymogów narzuconych przez spółkę matkę lub na zlecenie inwestora, który zainteresowany jest zakupem spółki. Wynikami audytu zainteresowani są inwestorzy, banki, dostawcy oraz oczywiście zarząd badanej spółki. Nacisk na jakość i niezależność audytu zaczyna rosnąć w momencie, gdy zarząd przestaje być tożsamy z właścicielem. Ten proces oraz postępująca globalizacja przyczynił się do rozwoju międzynarodowych firm audytorskich, z których wiodącą pozycję na świecie zajmuje tak zwana wielka czwórka (Ernst & Young, Deloitte, KMPG oraz PwC).

Perspektywy rozwoju

Supervisor może awansować po ok. 1-2 latach na Managera. Supervisor może również zacząć pracę jako kontroler finansowy w średniej wielkości firmie lub jako dyrektor finansowy w mniejszej firmie.

Wynagrodzenie

Miesięczne wynagrodzenie brutto w największych międzynarodowych firmach audytorskich na stanowisku Supervisora zaczyna się od ok. 11 000-12 000 zł. 

Podwładni