Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Team Leader (księgowość funduszy)

W poniższym artykule prezentujemy sylwetkę Team Leadera w księgowości funduszy. Poznaj zakres obowiązków, zadania i profil osoby pracującej na tym stanowisku, a także dowiedz się, ile zarabia Team Leader.
Branża: Księgowość funduszy
28.06.2013

Team Leader w firmach zajmujących się księgowością funduszy odpowiada za zespół od kilku do nawet dwudziestu księgowych lub specjalistów zajmujących się wyceną. Zespół prowadzony przez Team Leadera odpowiada za prowadzenie księgowości funduszy dla klienta wewnętrznego lub klientów zewnętrznych oraz za proces wyceny. Od Team Leadera wymaga się zawsze predyspozycji do zarządzania ludźmi oraz obszernej wiedzy na temat procesu, za który jest odpowiedzialny.

Zakres obowiązków

  • zarządzanie zespołem liczącym do dwudziestu księgowych funduszy lub specjalistów zajmujących się wyceną,
  • kontrola dokonywanych wycen i księgowań przez podwładnych oraz udzielanie im wsparcia merytorycznego,
  • motywowanie i wspieranie podwładnych w celu osiągania założonych celów oraz poziomu efektywności,
  • udział w projektach dotyczących poprawy efektywności procesu, za który Team Leader jest odpowiedzialny,
  • dbałość o wysoki poziom usług świadczonych dla klienta (dokładność i terminowość),
  • odpowiedzialność za przygotowanie raportów dla klienta oraz managera,
  • odpowiedzialność za zatrudnianie, wdrażanie oraz rozwój podległych pracowników.

Profil

Kandydat na Team Leadera w firmach zajmujących się księgowością funduszy to osoba posiadająca minimum trzyletnie doświadczenie w tego typu firmie, która przeszła przez szczeble kariery na stanowisku specjalisty i starszego specjalisty w obszarze księgowości funduszy lub wyceny. Kandydat na Team Leadera oprócz wiedzy merytorycznej z wybranego obszaru powinien posiadać predyspozycje i umiejętności do zarządzania zespołem i projektem.

Perspektywy rozwoju

Team Leader może awansować na stanowisko managera odpowiedzialnego za zespół Team Leaderów i pośrednio za grupę nawet do 100 specjalistów w firmie zajmującej się księgowością funduszy. Osoby z doświadczeniem na stanowisku Team Leadera mogą kontynuować karierę na analogicznym stanowisku również w innych firmach z sektora BPO/SSC: w obszarze księgowości tradycyjnej, obsługi klienta lub innych specjalistycznych procesów. Alternatywna ścieżka kariery dla Team Leadera to na przykład obszar optymalizacji procesów na stanowisku Process Improvement Specialist