Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Jakub Jański

Artykuły autora: Jakub Jański

Awanse
Nowy szef Działu Badań Rynku i Doradztwa w JLL
Mateusz Polkowski objął funkcję Dyrektora Działu Badań Rynku i Doradztwa w JLL, kierującego siedmioosobowym zespołem analityków – ekspertów z obszaru rynku nieruchomości komercyjnych.

Opublikowane: 14.11.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Międzynarodowa kariera może zacząć się w Polsce
Praktyka, staż bądź pierwsza praca w międzynarodowej organizacji to marzenie wielu młodych ludzi. Jak dowodzi wiele raportów badających wizerunek pracodawcy mobilność zawodowa, którą mogą zaoferować globalne przedsiębiorstwa swoim obecnym i przyszłym specjalistom, stanowi ważne kryterium podczas wyboru przyszłego pracodawcy.

Opublikowane: 14.11.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Podatek do wyłudzenia. Polscy przedsiębiorcy w niechlubnej czołówce przestępców podatkowych
Przestępstwa gospodarcze są jednym z największych problemów polskich organów ścigania, jak przyznał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zgodnie z zapowiedziami MS, ma się to niedługo zmienić. Nie ulega jednak wątpliwości, że skala dotychczasowego procederu jest ogromna – według ostrożnych szacunków, straty spowodowane przestępstwami VAT-owskimi osiągnęły poziom 36-58,5 mld zł (dane z listopada 2015).

Opublikowane: 08.11.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Zobacz nowe wydanie przewodnika "Kariera w Finansach i Bankowości" w wersji elektronicznej
W ciągu najbliższych dwóch lat nowe pokolenie, nazywane Generacją Z, będzie stanowić blisko 20 proc. osób aktywnych zawodowo na rynku pracy. Czy jesteś jego częścią?

Opublikowane: 07.11.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Bank BPH podzielony i z nowym zarządem
W sierpniu 2016 roku Richard Gaskin, wieloletni prezes polsko-amerykańskiego banku, zrezygnował ze swojej funkcji. W piątek, 4 listopada, funkcję nowego prezesa objął Grzegorz Jurczyk.

Opublikowane: 07.11.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
PZU ma nowego dyrektora finansowego
Rada Nadzorcza PZU dnia 14 października 2016 r. powołała Tomasza Pawła Kulika na członka zarządu PZU. Będzie on jednocześnie dyrektorem finansowym w Grupie Kapitałowej PZU.

Opublikowane: 02.11.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Nasza rzeczywistość przyspiesza, a my pracujemy coraz wolniej
Przyzwyczailiśmy się, że technologia ułatwia nam życie i wspiera produktywność w miejscu pracy. Jak pokazuje przeprowadzona w tym roku analiza firmy doradczej Bain & Company, digitalizacja nie przekłada się na większą efektywność pracowników, którzy uwielbiają marnować czas w pracy i są do tego zachęcani przez styl pracy swoich przełożonych.

Opublikowane: 02.11.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Kariera z niemiecką solidnością
Zgodnie ze statystykami Polska to eldorado dla projektów wymagających znajomości języka niemieckiego. Według ostatniego raportu Instytutu Goethego w Polsce języka niemieckiego uczy się aż 2,3 mln osób – najwięcej poza krajami niemieckojęzycznymi.

Opublikowane: 10.10.2016
Autor: Jakub Jański