Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Artykuły: big data

Wiadomości
W obszarze konsultingu wielka czwórka wraca do gry
Konsulting staje się najbardziej atrakcyjną branżą, w której chcieliby pracować młodzi finansiści. Dlaczego? Ciekawe projekty i praca zespołowa przy wykorzystaniu indywidualnych kompetencji każdego członka teamu najbardziej odpowiada temperamentowi ówczesnych 20-parolatków. O takiego kandydata zaczynają walczyć pomiędzy sobą wielcy gracze branży doradczej.

Opublikowane: 24.03.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Technologia i strategia. PwC zmierza w kierunku data science
PwC, jedna z firm doradczych tworzących wielką czwórkę (Big4) coraz śmielej wchodzi w świat big data. W ciągu dwóch najbliższych lat planuje zatrudnić tysiąc specjalistów w obszarze data science.

Opublikowane: 18.02.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Nowi Senior Managerowie w MDDP Outsourcing
Karina Sowińska oraz Marcin Jeremicz zostali awansowani na stanowisko Senior Manager w organizacji MDDP Outsourcing.

Opublikowane: 01.02.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Najwięksi ubezpieczyciele na świecie zmieniają branżę
Istniejąca od 1899 roku agencja ratingowa branży ubezpieczeniowej, A.M. Best, opublikowała na początku stycznia ranking największych ubezpieczycieli na świecie. Kto okazał się najsilniejszym pracodawcą na rynku?

Opublikowane: 12.01.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Księgowość alternatywna?
O specyfice pracy księgowego alternatywnych funduszy inwestycyjnych rozmawiamy z Martą Kraszewską, dyrektorem działu Alternatives Investment Funds w Brown Brothers Harriman (Polska) w Krakowie.

Opublikowane: 11.01.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Najgorętsze zawody. Jacy specjaliści zdominują rynek pracy w 2016?
Ekonomiści przewidują, że 2016 rok będzie przełomowy dla rynku pracy. Przede wszystkim coraz częściej będziemy mówili o rynku pracownika w związku z zanikającą recesją. Na które zawody warto postawić w najbliższym roku?

Opublikowane: 30.12.2015
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
W 2016 banki będę inwestować jeszcze więcej w nowe technologie
Według międzynarodowej firmy analitycznej Ovum, która zajmuje się nowymi technologiami i konsultingiem IT, w 2016 roku banki znacząco zwiększą wydatki na innowacyjne rozwiązania w obszarze płatności.

Opublikowane: 24.12.2015
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Uberyzacja. Ekonomia gig wkracza do Polski
Outsourcing, który zrewolucjonizował rynek pracy w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat, zaczyna zmieniać swój wizerunek. Rynek pracy XXI wieku będą kształtować pracodawcy "cool", nawet w obszarze sektora nowoczesnych usług biznesowych, który dotychczas kojarzył się głównie ze sztywnymi normami korporacyjnymi. W tej rewolucji będzie uczestniczyć również Polska.

Opublikowane: 10.12.2015
Autor: Jakub Jański